Luxus életmód - Luxury Lifestyle

A VILÁG LEGDRÁGÁBB ÉLELMISZER ALAPANYAGAI

Gourmet örömök..

Ha megkérdeznék tőlünk, azt mondanánk, hogy istenkáromlás, ha egy élelmiszert luxus cikként emlegetünk. Azonban a luxus szerelmesei megengedhetik maguknak, hogy a világ legexkluzívabb és legritkább alapanyagait használják. Semmihez sem fogható élmény a 24 karátos arannyal bevont desszertből falatozni, vagy a világ legértékesebb olívaolajából csöpögtetni a salátánkra. Itt egy döbbenetes lista a világ legdrágább összetevőiből.

Iberico de Bellota sonka

ibérico_de_bellota

A Guinness rekordok között szerepel, mint a világ legdrágább hús terméke.

Lambda – Ultra Prémium Extra szűz olívaolaj

lambda_olive_oil

A világ első luxus olívaolajaként tartják számon a Lambda által gyártott görög luxus ételek nélkülözhetetlen kellékét. A koroneiki olajbogyót a szedés után 10 órán belül hidegen sajtolják, később 500 ml-es palackokba csomagolják, végül egy szilikon dugóval zárják le. Az 500 ml-es üveg Lambda olívaolaj ára: £ 50,00.

Sáfrány

saffron

A virág bibéjének gyűjtése nagyon fáradságos munka, termesztése sem egyszerű, ezért rendkívül drága, értéke az aranyéval vetekszik. Az őshonos hazai fajok védettek, tehát a bibék gyűjtése törvénybe ütközik! (Arról nem is beszélve, hogy sem ezek, sem a dísznövényként termesztett sáfrányhibridek nem alkalmasak fűszernek.) Valaha a magyarok is nagy sáfránytermesztők és fogyasztók voltak, első írásos magyarországi említés 1429-ből való. A sáfrány ma is sok helyen örvend az afrodiziákumok hírnevének.

Kopi Luwak kávé

kopi-luwak

A világ egyik legdrágább és legegzotikusabb kávéja a Nagy-Szunda szigetekről származik. Furcsa történetét már a neve is jelzi: a “Kopi” indonéz nyelven kávét jelent, a “Luwak” pedig a közönséges pálmasodró neve.

A pálmasodró (ragadozó emlős, amely a cibetmacskafélék családjába tartozik) nyersen fogyasztja el a kávébabot, amikor az még vörös színű. Csak a puha héját emészti meg; a többi áthalad bélrendszerén, majd az állat kiüríti. A különleges kávészemeket kereső dolgozók kézzel válogatják ki az aranyat érő végterméket az ürülékből (amit előbb persze meg is kell találni).

A Kopi Luwak rajongói szerint ez a nem túl szalonképes, ám annál természetesebb gyártási folyamat adja a kávé különleges zamatát. Egy kiló ebből az indonéz csodából 1320$ kerül, és ahol lefőzve kaphatunk ilyen különlegességet, ott egy csésze Kopi Luwak ára minimum 50$.

Fekete kaviár

black_caviar

A kaviár tisztított és sózott halikra. A világszerte ismert orosz kaviár a Fekete-tengerben, az Azovi tengerben és a Kaszpi tengerben honos valódi tokfélék ikrájából készül. A legértékesebb és a legdrágább a Kaszpi-tengeri vizának az ikrája a Beluga-kaviár.

Hagyományos balzsamecet

balsamic

Ahogy a parmezán vagy a pármai sonka, a balzsamecet is az olaszok büszkesége. Az eredetit az észak-olaszországi Modenában készítik a város környékén termő, napérlelte Trebbiano és néhány egyéb szőlőfajta mustjából. A gazdag ízvilágú, gyümölcsös koncentrátum úgy keletkezik, hogy nyitott kondérokban, nyílt láng fölött főzögetik. Csak ezt követően adják hozzá azt a fermentációt kiváltó, éveken át érlelt ecetek felszínén keletkező nyúlós anyagot, amely az egészet ecetsavvá alakítja. Aztán hordókban érlelik tovább: a balzsamecet egyik fahordóból a másikba vándorol, és a különféle fák – gesztenye, boróka, kőris, cseresznye, tölgy – aromái alakítják ki izgalmas ízvilágát.

Minden cégnek megvan a maga titkos sorrendje. Az igazi balzsamecet legalább 12 évig érlelődik, de van ennél régebbi is. Ekkor átesik a hivatalos ellenőrző testület (DOC) vizsgálatán, amely ellátja bélyegével.

Fehér Szarvasgomba

white_truffle

A rejtélyes, legendás szarvasgomba, a legtöbb embernek afrodiziákumként jut az eszébe, habár a szarvasgomba vágykeltő hatása egyértelműen nem bizonyított. Illata és íze fűszeres, kissé a fokhagymára emlékeztető, de emellett valami különös, nehezen meghatározható zamata van. A leghíresebb és legkeresettebb szarvasgomba fajta latin neve Tuber melanosporum, amelynek sokféle elnevezése van Franciaországban: truffe noirevagy truffe du périgord, amelynek a magyar neve: Francia szarvasgomba. Provance-ban úgy tartják, hogy a többi francia “trifla” fajta (truffe brumale, truffe de Bourgogne, truffe mésentérique, truffe blanche) csak tévedésből jött a világra. Csak Dél-Európában terem, ahol rendszeresen szarvasgomba aukciókat is tartanak, akár több ezer eurót is elkérhetnek érte.

Yubari király dinnye

japanese_yubari_king_melon

A Yubari sárgadinnye éppoly híres Japánban, mint itthon a szegedi paprika. 2010-ben az egzotikus dinnye megdöbbentő áron: 16,000$-ért kelt el.

Ehető arany

edible_gold

Bár az aranynak nincs ismert tápértéke, valójában még csak nem is biztos, hogy teljesen egészséges a fém fogyasztása, azonban sokan megteszik. Díszítéshez használják leginkább a drága fém 23 és 24k-os aranyat. Látszólag tökéletesen ehető és gyakran megtalálható a desszertekben és az italokban. A kulináris arany, por és lemezke formában áll rendelkezésre és  ezek teszik az ételeket gyönyörűvé, étvágygerjesztővé. Egy nagyon pici üveg 24k-os arany lé ára: 2,34 £

La bella Perenna

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!